DİRSEK AĞRILARI

dirsek-hastalikvesaglik.jpg
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Tenisçi Dirseği (Lateral Epikondilit)

Bu hastalık, dirseğin dış tarafındaki kemik çıkıntıda hareket ve muayene ile ağrı ve hassasiyet ile kendisini gösterir. Önkol kaslarının Elin ve bilek bölgesini düz tutmaya yarayan ön kol kasları fazla ve kontrolsüz kullanıldığında görülebilmektedir. Bu aşırı kullanılanım ile kirişler tekrarlayıcı bir şekilde tutundukları nokta olan kemik-kas yapışma bölgesini çekerler. Sonuç olarak kirişlerdeki reaksiyon, ödem ve ağrı oluşumuna neden olur. Tedavide ilaçlar, fizyoterapi ve enjeksiyon yöntemleri (Nöralterapi, Mezoterapi PRP ve Ozonterapi) kullanılmaktadır.

Golfçü Dirseği (Medial Epikondilit)

Dirseğin iç tarafındaki kemik çıkıntıda ağrı ve hassasiyetle hareket ve muayene ile ağrı ve hassasiyet ile kendisini gösterir. El bileğinin bükülmesini sağlayan önkol kaslarının kirişleri buraya yapışmaktadır. Bu kasların aşırı kullanımına bağlı olarak yangı ve küçük yırtıklar oluşur. Bu da önkolun iç kenarına doğru yayılan ve eli yumruk yapınca artış gösteren ağrıya neden olur. Tedavide ilaçlar, fizyoterapi ve enjeksiyon yöntemleri (Nöralterapi, Mezoterapi PRP ve Ozonterapi) kullanılmaktadır.

Karpal Tünel Sendromu (KTS)

Elde ve kolda ağrı/uyuşukluğa neden olan bir rahatsızlıktır. Bu durum kadınlarda daha sıktır. Normalde el bileğindeki  tendonlar, bağlar ve median sinir uyum içinde çalışırlar. Fakat çeşitli nedenlerden dolayı median sinir baskı altında kaldığından hasta el parmaklarında, bileğinde ve kolunda ağrı, uyuşma ve karıncalanma hissedebilir. Bu durum Karpal Tünel Hastalığı olarak isimlendirilir. Ağrı ve uyuşukluk gece daha fazladır. Medikal tedavi ve enjeksiyon tedavileri ile sonuç alınabilmektedir. İleri vakalarda cerrahi tedavi planlanabilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yorum Yap

E-posta hesabınız kesinlikle yayınlanmayacaktır. Lütfen gerekli alanları doldurun *


footer_logo

Ağrı, tedavi edilebilir bir hastalıktır. Ağrılar herkesin yaşam kalitesini ciddi bir şekilde etkiler. Ağrılardan dolayı yaşam kalitenizin düşmesine izin vermeyin. Ağrı tedavi edilemez bir hastalık değildir.

Son Yazıları

Arşivler

@Copyright 2017 Trhost - Tüm Haklar Saklıdır

Şanlı Ambalaj