DİZ- KALÇA AĞRILARI

diz-ve-kalca-agrilari-nasil-tedavi-edilir.png
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Osteoartrit veya Dejeneratif artrit; halk arasında kireçlenme diye adlandırılan eklem kıkırdaklarında bozulmaya yol açan bir hastalıktır. Kıkırdaklarda bozulma, yıpranma ya da aşınma ile eklemde harabiyet başlar. Bu durum bazen anormal kemik oluşumuna yol açar ve şişlik oluşur.

Hastalık en fazla dizlerde, belde, kalçalarda ve parmaklarda görülür. Genellikle bir veya birkaç eklemde oluşur.

Diz ağrısının en sık nedenidir ve kadınlarda 3 kat fazla oranda görülür. Sıklıkla 60 yaşından sonra ortaya çıkmaya başlar. Yetersiz su tüketimi, egzersiz yapılmaması, asidik beslenme ve kilo bu hastalığı oluşturan etmenlerdir.

Kalça ekleminde artroz (halk arasında bilinen adıyla kireçlenme)  eklem ve kıkırdakların aşınması sonucu  kendisini önce hareketlerde sertlik ve ağrı, sonrada hareket kısıtlanma ile ortaya koyar. Hasta bacağını kalçadan çekmede ve yana çevirmede zorlanır. Olay çok ilerlerse istirahat sırasında bile ağrı olur, hastanın o taraf kalça üzerine yatması ağrılıdır.

Tedavide; eklem içi enjeksiyonlar (Nöralterapi, Mezoterapi, PRP ve Ozonterapi), beslenmenin düzenlenmesi ve egzersiz ön plandadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yorum Yap

E-posta hesabınız kesinlikle yayınlanmayacaktır. Lütfen gerekli alanları doldurun *


footer_logo

Ağrı, tedavi edilebilir bir hastalıktır. Ağrılar herkesin yaşam kalitesini ciddi bir şekilde etkiler. Ağrılardan dolayı yaşam kalitenizin düşmesine izin vermeyin. Ağrı tedavi edilemez bir hastalık değildir.

Son Yazıları

Arşivler

@Copyright 2017 Trhost - Tüm Haklar Saklıdır

Şanlı Ambalaj