Duruş bozukluğu ve duygusal stres

baymyo_20140321_144445_5bfbb8c177404a2d.jpg
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kötü duruş şekilleri (en başında kamburluk ve öne eğiklik gelir)- veya şişmanlık, zayıf karın kasları veya uzun süre oturma-belinizi kavisinin öne doğru çekilerek  sırtınızda arkaya doğru daha çok kavis yapmasına neden olur.  Vücut bu dengeyi sağlamak için boynu öne iter. Sırtta kamburlaşma, başın öne doğru pozisyon almasına ve boynun öne kavis yapmasına neden olur. Bunun sonucunda, boyun kasları sertleşir, kasılır ve kas yorgunluğu oluşturur. Boyun kasları dinlenmeden kasılı kalırsa,  benzer şekilde boyun ve baş ağrılarına neden olabilir.

İş veya aile ile ilgili endişelerin yarattığı stres veya kızgınlık, üzüntü veya korku da boyun kaslarını kasar. Ayrıca boyun yaralanmalarını da şiddetlendirir. Sinirli ve gergin bir kişinin düzelmesi daha uzun sürer. Düzenli gevşeme ve yapısal problemlerin çözümü bu problemin uzun vadede çözümü için gerekli olabilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yorum Yap

E-posta hesabınız kesinlikle yayınlanmayacaktır. Lütfen gerekli alanları doldurun *


footer_logo

Ağrı, tedavi edilebilir bir hastalıktır. Ağrılar herkesin yaşam kalitesini ciddi bir şekilde etkiler. Ağrılardan dolayı yaşam kalitenizin düşmesine izin vermeyin. Ağrı tedavi edilemez bir hastalık değildir.

Son Yazıları

Arşivler

@Copyright 2017 Trhost - Tüm Haklar Saklıdır

Şanlı Ambalaj