Mezoterapi nedir?

mezoterapi.jpg
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
  • Derinin orta tabakasına özel teknik ve aparatla ilaç enjeksiyonu uygulaması olarak bilinen mezoterapi yönteminde kişinin yakınmasına göre seçilen ilaçlar uygun dozlarda kombine edilerek uygun aparat ve iğnelerle problemli bölgeye verilir.
  • İlk olarak 1952 yılında Fransız hekimler tarafından tıbbi uygulama sahasına sokulan bu tedavi tekniğinde amaç problemli bölgede düşük doz ilaçla daha etkin bir tedavi sağlamaktır. Derinin orta tabakasında bulunan kılcal damarlar yoluyla tedavi edilecek bölgeye ulaşan ilaç stabilitesi bozulmadan kısa sürede yüksek yoğunluklara ulaşmış olur. Mezoterapi sadece tıpta hidrolipodistrofi olarak bilinen selülitte değil cilt,cilt altı kas ve kemik dokulara ait çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde de tercih edilir. Vasküler nedenli baş ağrıları, ağrılı eklem rahatsızlıkları, saç dökülmeleri örnek olarak gösterilebilir.
  • Mezoterapi etkisini bölgesel göstermesi, ilaçların küçük dozlarda kullanılması (sistemik uygulamanın yaklaşık 1/30’u oranında kullanıldığı için mide ve karaciğer sorunlarına yol açmadan etkin tedavi dozuna ulaşabilmektedir), problemin olduğu bölgeye uygulandığı için tedavi yanıtları hızlıdır. Ayrıca ilacın verildiği bölge olan cildin bu alt tabakasında yavaş bir dolaşım bulunduğundan etki süresi uzundur. Yani küçük doz ilaç tedavisi ile hızlı, etkin ve uzun süreli tedavi elde edilebilmektedir.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yorum Yap

E-posta hesabınız kesinlikle yayınlanmayacaktır. Lütfen gerekli alanları doldurun *


footer_logo

Ağrı, tedavi edilebilir bir hastalıktır. Ağrılar herkesin yaşam kalitesini ciddi bir şekilde etkiler. Ağrılardan dolayı yaşam kalitenizin düşmesine izin vermeyin. Ağrı tedavi edilemez bir hastalık değildir.

Son Yazıları

Arşivler

@Copyright 2017 Trhost - Tüm Haklar Saklıdır

Şanlı Ambalaj