UYGULAMALI KİNEZYOLOJİ

kinezyoloji.jpg
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kinezyoloji, “hareket eden kaslardaki enerji akışının kontrolü” demektir. Kinezyolojinin amacı, bedensel enerjileri harekete geçirerek bedensel ve ruhsal dengeyi sağlamaktır. İyileştirme sanatlarından biri olan klinik kinezyoloji kas testi, geleneksel olmayan,biyoenerjik metotlardan birisidir;

Kollar ve bacaklar gibi, kasların rahat test edilebileceği bölgelere uygulanan baskı ve bedene soru sorma yöntemi ile sağlığımızla ilgili pek çok bilgi edinebilir ve yapmamız gerekenleri de öğrenebiliriz. Kinezyoloji, “kiropraktik ve akupunktur” gibi birçok Batı ve Doğu tekniğini kendi içinde barındırmaktadır. Kinezyoloji’de kaslar çok önemli bir yer tutar. Çeşitli kas hareketlerinin yardımı ile bedendeki enerji blokajları ortaya çıkartılır.

Kinezyoloji metodu, hem tanı koymak hem de tedavinin takibi için önemlidir.

Vücudumuzun gizli mesajlarını ve geleneksel yaklaşımlarla cevap aradığınız sağlık sorunlarının derin nedenlerini ortaya çıkarır.  Kas testinin bu geri bildirim sistemiyle, kendi özel vücut dilini yorumlamasını değerlendiriyoruz.

Kas testi sayesinde vücuda özel sorular sorulup cevaplar alınabilinir. Bu bağlamda bakıldığında tanı ve tedavinin takibi için son derece önemli bir testtir.

Bedenimiz, güçlü bir canlı bilgisayar gibi çalıştığından, her bir mikroskobik hücre ve o hücrenin içindeki enerji parçası, vücut fonksiyonlarıyla ilgili bilgi taşımaktadır.

Bu açıdan bakıldığından klinik kinezyoloji bedenimizdeki yazılım sistemini çalıştıran bu aynı elektrik bağlantılarına dahil olmak için basit yöntemler kullanmak işlemidir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yorum Yap

E-posta hesabınız kesinlikle yayınlanmayacaktır. Lütfen gerekli alanları doldurun *


footer_logo

Ağrı, tedavi edilebilir bir hastalıktır. Ağrılar herkesin yaşam kalitesini ciddi bir şekilde etkiler. Ağrılardan dolayı yaşam kalitenizin düşmesine izin vermeyin. Ağrı tedavi edilemez bir hastalık değildir.

Son Yazıları

Arşivler

@Copyright 2017 Trhost - Tüm Haklar Saklıdır

Şanlı Ambalaj